Bielizna na przestrzeni wieków

blonde-1789776_960_720

Bielizna damska od zawsze stanowiła jedną z najważniejszych części kobiecej garderoby. To dlatego dzisiaj projektanci przywiązują do niej tyle uwagi i przykładają wiele starań, by trafić w kobiecy gust. Bielizna zawsze wzbudzała wiele emocji. W przeciągu stu lat w świecie mody wprowadzonych zostało bardzo dużo zmian, szczególnie jeśli chodzi o bieliznę. Od skromnej i niewinnej dziewczyny, do pewnej siebie i swojego ciała kobiety.

Na początku lat XX w modzie było noszenie przez kobiety zwiewnych halek, które można by porównać do dzisiejszych kombinezonów. Z czasem Panie przywdziewały koronki i jedwabne szlafroki, modne również były pończochy, nadal jednak utrzymując dystans w pokazywaniu ciała i umiar w goliźnie. W latach 30 pojawił się niewielki przełom w kwestii noszenia bielizny, na rynek weszły osobne części tej garderoby – majtki z wysokim stanem oraz i zabudowane staniki. Następnie przyszła moda na gustowne, eleganckie koszule nocne z koronką. Właśnie wtedy bielizna stała się bardziej odważna, odsłaniająca więcej ciała, wtedy nastąpił przełom. Natomiast rewolucję przyniosły lata 60! Bielizna stała się wtedy bardziej odważna, kolorowa i kobieca, Panie zaczęły odsłaniać coraz więcej ciała. Można powiedzieć, że w latach 70 nastąpił krótki powrót do korzeni, znów królowały długie koszule, tym razem satynowe. To był jednak bardzo krótki okres zdystansowania. Już w latach 90 bowiem zaczęły królować pończochy i gorsety. Do dziś kobiety chętnie je noszą.

To, co króluje teraz w modzie bieliźnianej, to przede wszystkim wycięcia i prześwitujące materiały. Jak widać moda na przestrzeni wieków bardzo się zmieniła, coraz częściej i chętniej jednak projektanci wracają do korzeni mody, cofają się w latach. To w połączeniu z dzisiejszą wiedzą i nowością daje wspaniały, świeży i nowoczesny efekt. Coraz częściej w sklepowych framugach widać manekiny ubrane w body, które można by porównać do dawnych gorsetów, jednak i one nie zostały zapomniane. Body zastępują również dzisiejsze bluzki, z czym również można się spotkać na wielu pokazach mody, czy na sklepowych wystawach. Wszystko to, co dzieje się w świecie mody i czym warto się zainteresować, jeśli chodzi o najnowsze trendy w szufladce: „bielizna”, można zobaczyć na pokazach mody najsłynniejszych i najbardziej cenionych projektantów mody bieliźnianej: Victoria’s Secret , Charlotte Rogue, Le Petit Trou i wielu innych. To oni wyznaczają najnowsze trendy w branży mody bieliźnianej.